عکس وب - تصاویر جالب از سرتاسر وب - aksweb.blogsky.com

عکس های خبری - عکس های جالب - عکس های حیرت انگیز - تصاویر خنده دار - عکس های قدیمی و کمیاب - کاریکاتور

نخستین سرویس کوتاه کننده لینک در ایران

Iran Engineering Reference Encyclopedia


AKS WEBتصویر بدبوترین گل جهان / شکفتن گل جسد پس از 75 سال

 

 

گیاهشناسان از وقوع این رویداد بسیار هیجان زده شده اند زیرا گل بدبوی "تیتان آروم" پس از 75 سال گلبرگهای خود را گشوده و به طور کامل شکفته است.

جمعیت کنجکاوی که برای مشاهده این پدیده دور این گل گرد آمده بودند به خوبی درک کردند که یکبار مشاهده نزدیک  این گل برای تمام عمرشان کافی است، زیرا بویی که از این گیاه ساطع می شود به شدت نامطبوع بوده و به بوی جسد گندیده جانوران شباهت دارد. از این رو این گیاه که در دانشگاه بیسل سوئیس از آن نگهداری می شود، "گل جسد" نیز نامیده می شود. این گل در روز جمعه از هم شکفته شده و انتظار می رود تا روز یکشنبه به همین شکل باقی بماند.

این گیاه 2.5 متری که زیستگاه اصلی آن در جنگلهای بارانزای اندونزی است، یکی از بزرگترین گیاهان بدون شاخه و انشعاب در جهان به شمار می رود و به صورت میانگین هر یک دهه یک بار می شکفد و همین روند عجیب شکفتن باعث شده که مجموعه داران و گیاهشناسان به این گیاه تمایل زیادی داشته باشند.بر اساس گزارش بی بی سی، گلبرگ این گیاه به اندازه یک چتر بوده و در هنگام شکفتن کامل قطر آن به حدود یک متر می رسد. بوی نامطبوع و آشکار این گل را می توان از فاصله 800 متری احساس کرد این بو که در شبها شدت آن افزایش پیدا می کند به منظور جذب حشرات گرده افشان به وجود آمده است به این شکل زمانی که گل برای گرده افشانی آماده باشد، انتشار بویی متعفن از آن آغاز می شود و برای سه روز ادامه خواهد داشت.

 

 

منبع: خبرگزاری مهر 

تاریخ ارسال: سه‌شنبه 10 خرداد 1390 ساعت 02:01 ق.ظ | نویسنده: رامین | چاپ مطلب 0 نظر